Брилянтен гол на Меси не стигна на ПСЖ, Ювентус се върна в играта

Брилянтен гол на Меси не стигна на ПСЖ, Ювентус се върна в играта Снимка: Getty Images

Майсторски гол на Лионел Меси не беше достатъчен на Пари Сен Жермен в Лисабон и френският шампион стигна само до 1:1 като гост на Бенфика.

Меси откри в 22-рата минута с красив прехвърлящ удар след страхотна комбинация с Неймар и Мбапе.

Данило Перейра обаче си отбеляза автогол 4 минути преди края на полувремето след центриране отляво на Енсо Фернандес.

През второто полувреме атаките на ПСЖ не дадоха резултат, макар че Неймар беше близо до гола и гредата го спря след атрактивно изпълнение.

Интригата в група "H" остава напълно отворена, защото в другия мач Ювентус победи Макаби Хайфа с 3:1 и запази надежди за класиране в елиминационната фаза.

След две поредни загуби, Юве преследваше задължителна победа срещу израелците и взе своето с два гола на Адриен Рабио и един на Душан Влахович.

"Бианконерите" изпуснаха още доста положения и им се наложи да треперят, защото от своя страна Макаби уцели три греди и беше близо до изравняване при 2:1.

След изиграването на половината мачове, ПСЖ и Бенфика водят в групата с по 7 точки, Ювентус е с 3, а Макаби с 0.