Челси се отърси от шока и гледа към полуфинала

Челси се отърси от шока и гледа към полуфинала Снимка: Getty Images

Челси победи Порто с 2:0 в символичното си гостуване от 1/4-финалния сблъсък в Шампионската лига.

Играчите на Томас Тухел взеха много ценна победа, която ги доближи до полуфиналите и с която реагираха след шокиращото поражение 2:5 срещу Уест Бромич във Висшата лига.

Срещата тази вечер се игра в Севиля заради ограниченията, причинени от пандемията, а реваншът след седмица също ще бъде на "Рамон Санчес Писхуан".

"Сините" не изиграха най-силния си мач, но с голове на Мейсън Маунт в 32-рата и Бен Чилуен в 85-ата минута взеха солидно предимство в общия резултат.

Играчите на Порто бяха равностойни през по-голямата част от срещата, направиха някои пропуски и има за какво да съжаляват.

Те поискаха дузпа 20 минути преди края за нарушение срещу Марега, но не я получиха.