Гредите спряха Арсенал, финалът в Лига Европа няма да е английски

Гредите спряха Арсенал, финалът в Лига Европа няма да е английски Снимка: Getty Images

Виляреал и Манчестър Юнайтед ще спорят един срещу друг във финала на Лига Европа.

Испанският тим успя да отстрани Арсенал, след като удържа 0:0 в полуфиналния реванш в Лондон.

Така победата с 2:1 в първия мач се оказа достатъчна за тима на Унай Емери, който постигна престижен успех срещу бившия си клуб.

Тази вечер Арсенал се нуждаеше от един гол, но така и не успя да го вкара, а най-близо до целта беше Пиер-Емерик Обамеянг, чиито удари на два пъти бяха спирани от гредите.

Особено болезнен беше пропускът на габонеца в 78-ата минута, когато той се извиси при едно центриране и с глава стреля към десния ъгъл, но страничната греда спаси Виляреал.

Така "артилеристите" се сбогуваха с последния си шанс да се класират за евротурнирите през следващия сезон. За пръв път от 25 години Арсенал няма да играе в Европа.

По същото време Рома и Манчестър Юнайтед изнесоха нов голов спектакъл, а италианците взеха победа за чест с 3:2 на "Олимпико".

В първия двубой Юнайтед спечели с 6:2 и обрат в реванша беше твърде малко вероятен, но въпреки това двата тима изнесоха атрактивен мач с множество положения пред двете врати.

Единсон Кавани откри за "червените дяволи" през първата част, но след почивката Един Джеко и Брайън Кристанте в рамките на три минути осъществиха пълен обрат.

Отново Кавани се разписа за 2:2, но в 83-тата минута автогол на Алекс Телес осигури победата на Рома.

До автогола се стигна, след като удар от въздуха на 19-годишния дебютант в евротурнирите Залиевски рикошира в Телес и излъга Де Хеа.

Финалът в турнира между Виляреал и Юнайтед ще се играе на 26 май в Гданск.