Гуардиола: Хората сигурно са си прекарали добре; Анчелоти: Имаме шансове в реванша Снимка: Getty Images

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола похвали отбора си след зрелищното равенство 3:3 с Реал Мадрид на "Санттяго Бернабеу" в първия четвъртфинален сблъсък от Шампионската лига.

"Дано хората да са си прекарали добре, наблюдавайки мач с шест гола. Наясно сме, че на този стадион никога нищо не е решено, докато съдията не даде край на мача. Дълго време доминирахме, отбелязахме два красиви гола и не допускахме положения пред вратата ни - каза Гуардиола. -

Невъзможно е да се контролират контраатаките на Реал Мадрид. Загубихме много топки, дори и най-стабилните ни футболисти бъркаха в това отношение.

Техните футболисти са способни да се освобождават с дрибъл, а имат и Кроос, който дирижира играта на отбора така, както само той може."

Междувременно старши треньорът на "кралете" Карло Анчелоти не бе особено доволен след равенството.

Очевидно Карлето очакваше отборът му да победи на свой терен и да вземе аванс преди реванша, но все пак допълни, че ако Реал играе по същия начин и на "Етихад", има реални шансове за продължаване напред в турнира.

"Получи се равностоен и много качествен мач. Със сигурност не очаквахме да получим толкова ранен гол. След това реагирахме позитивно и в продължение на 60 минути играхме силно. После ни вкараха два гола, които нямаше как да бъдат предотвратени - обясни италианецът. -

Надявах се да вземем поне минимална преднина у дома, но и сега не трябва да сме разочаровани. Хвърлихме много усилия и ако играем по същия начин и в реванша, можем да продължим напред."

Анчелоти коментира и вратарската грешка на Андрий Лунин, която доведе до първия гол на Сити още във втората минута на двубоя: "Лунин беше много сигурен в играта с крака. При втория и третия гол на Манчестър Сити той нямаше какво да направи. Според мен грешката при първото попадение не му се отраз."