Изненада: ПСЖ завърши втори в групата, въпреки че победи в Торино

Изненада: ПСЖ завърши втори в групата, въпреки че победи в Торино Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен победи Ювентус с 2:1 в Торино в последен мач от груповата фаза на Шампионската лига, но въпреки това остана на второ място в групата.

Изненадващо, Бенфика изпревари парижани по голова разлика благодарение на гръмката победа с 6:1 над Макаби Хайфа.

ПСЖ и Бенфика завършиха с еднакви показатели - по 14 т. и по 16 вкарани и 7 допуснати гола.

Двата мача между тях пък завършиха 1:1.

Така решаващ критерий се оказаха повечето отбелязани голове на чужд терен в групата от страна на португалския тим.

Иначе Юве вече беше загубил шансове да продължи в турнира и беше без някои основни фигури, но започна силно двубоя с френския шампион и показа, че ще търси победата.

В 13-тата минута обаче Килиан Мбапе показа блестящата си индивидуална класа и след като получи пас от Меси, финтира няколко противници и стреля изключително точно в далечния ъгъл - 1:0 за ПСЖ.

Домакините обаче продължиха да играят по-силно и в 39-ата минута Леонардо Бонучи изравни.

Защитникът засече майсторско подаване на Хуан Куадрадо с глава и това окуражи Юве да продължи с натиска до почивката.

През второто полувреме ситуацията се промени и гостите започнаха да задържат повече топката.

В 68-ата минута Кристоф Галтие направи решаваща двойна смяна и пусна в игра Нуно Мендеш. Само минута по-късно португалецът беше изведен от Мбапе по левия фланг, надбяга Куадрадо и завърши в далечния ъгъл за 2:1.

Юве не успя да върне този гол, макар че положи много усилия, а за последните двайсетина минути на терена се появи дори Федерико Киеза, който не беше играл от януари заради тежка контузия.

Попадение на Локатели не беше зачетено заради засада и в крайна сметка Ювентус приключи в групата със срамния актив от една победа и пет загуби.

Все пак тимът завърши трети и напролет ще играе в Лига Европа, тъй като по същото време Макаби Хайфа загуби тежко от Бенфика.

Решителното попадение за португалците, което ги изкачи на върха в групата, дойде едва в 92-рата минута.