Ливърпул се позабавлява на "Анфийлд" и си осигури първото място

Ливърпул се позабавлява на "Анфийлд" и си осигури първото място Снимка: Getty Images

Ливърпул отнесе с 4:0 Ласк Линц пред собствена публика и си осигури първото място в група "Е" на Лига Европа.

Фаворитът в мача не срещна затруднения и още до 15-ата минута водеше с 2:0 с голове на Луис Диас и Коди Гакпо.

Колумбиецът откри с глава, а Гакпо вкара отблизо след подаване на Мохамед Салах.

Самият Салах се разписа от дузпа за 3:0 малко след почивката и вече натрупа 199 гола за Ливърпул.

В продължението пък Гакпо вкара втория си гол и фиксира крайния резултат.

Тимът на Юрген Клоп вече е недостижим на първото място в групата с 12 т. пред Тулуза с 8, Роял Унион с 5 и Ласк с 3.