Милан изпусна Нюкасъл в първия мач от "групата на смъртта"

Милан изпусна Нюкасъл в първия мач от "групата на смъртта" Снимка: Getty Images

Група "F" на Шампионската лига, сочена като "групата на смъртта" за тази година, започна с нулево равенство между Милан и Нюкасъл на "Сан Сиро".

"Росонерите" изпуснаха да победят противника, тъй като почти всички положения бяха на тяхна сметка и особено преди почивката създадоха достатъчно, за да отбележат.

Те обаче не успяха да се реваншират пред своите фенове за унизителната загуба с 1:5 в дербито срещу Интер преди няколко дни.

През първото полувреме Милан пропусна серия от положения заради липса на прецизност пред вратата и отлични намеси на стража Ник Поуп.

Раде Крунич и Тео Ернандес не успяха да преодолеят вратаря, Жиру и Чуквуезе бяха неточни, а Дан Бърн изчисти пред голлинията удар на Побега.

През второто полувреме мачът беше по-равностоен и с по-малко интересни положения.

Нюкасъл успяваше да блокира атаките на съперника, а за Милан проблем беше и контузията на вратаря Майк Менян, който беше принудително заменен.

Резервата му Марко Спортиело се намеси решително в 95-ата минута, когато спаси далечен изстрел на Шон Лонгстаф.

Това беше и големият шанс на Нюкасъл да спечели.

По-късно днес е другият двубой в групата между ПСЖ и Борусия Дортмунд.