Милан отстрани Тотнъм след скучен реванш в Лондон

Милан отстрани Тотнъм след скучен реванш в Лондон Снимка: Getty Images

Милан се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига след нулево равенство в реванша срещу Тотнъм и победа 1:0 в първия мач в Италия.

Реваншът в Лондон не предложи почти нищо интересно, освен че "шпорите" играха около 25 минути с човек по-малко, след като Кристиан Ромеро бе изгонен за втори жълт картон в 77-ата минута.

Двата отбора стигнаха до най-добрите си положения в мача в добавеното време в две ответни атаки.

Първо, Хари Кейн стреля опасно с глава, но Майк Менян се протегна и спря топката точно пред голлинията. При контрата резервата Дивок Ориги се озова на стрелкова позиция, но ударът му срещна страничната греда.

В крайна сметка, тактиката на Стефано Пиоли в сблъсъка със сънародника му Антонио Конте проработи и Милан достига до четвъртфиналите в Шампионската лига за първи път от 2012 година.