Невероятната серия на Меси приключи

Невероятната серия на Меси приключи Снимка: Getty Images

След осем години и цели 63 мача невероятната серия на Лионел Меси приключи. От 21 октомври 2014-а аржентинецът не бе заменян в мач от Шампионската лига, в който започва като титуляр, но Кристоф Галтие сложи край на серията.

Във всеки един от тези 63 мача Меси неизменно изиграваше по пълни 90 минути, но при победата с 2:1 над Ювентус наставникът на ПСЖ извади аржентинеца шест минути преди края, а на негово място пусна новото попълнение Карлос Солер.

Успехът за парижани дойде след два гола на Килиан Мбапе. Меси не успя нито да вкара, нито да подаде за някое от попаденията, като асистенциите за головете на французина дойдоха от краката на Неймар и Ашраф Хакими.

Уестн Маккини намали с гол в началото на второто полувреме, след като Джанлуиджи Донарума излезе неразчетено при едно центриране от корнер, но ПСЖ успя да удържи победата до края.

Загубата бе първа за Юве от началото на сезона, но тимът на Макс Алегри има само две победи в първите пет кръга от Серия "А". На другия полюс е тимът на Галтие, който е с шест победи от първите си седем мача във всички състезания.