"Очаквайте скорост и хаос. Няма да се учудя Ливърпул да продължи"

"Очаквайте скорост и хаос. Няма да се учудя Ливърпул да продължи" Снимка: Getty Images

Бившият полузащитник на Ливърпул Дани Мърфи вярва, че "червените" не са обречени след 0:3 срещу Аталанта у дома в първия четвъртфинален двубой между двата тима в Лига Европа.

С две попадения на Джанлука Скамака и едно на Марио Пашалич "бергамаските" поднесоха огромна сензация и с единия крак са в топ 4 на втория по сила турнир. Но Мърфи е убеден, че все още нищо не е предрешено.

Говорейки за talkSPORT, той каза: "Мисля, че ще видим хаос и Ливърпул ще натисне педала на газта до 100 мили в час от първата минута. Очаквам да поемат огромен риск в опита си да отбележат първи гол. Няма да се изненадам, ако Ливърпул продължи. Вкарат ли първото попадение, някои от играчите на Аталанта ще станат нервни. Ще трябва да поемат този риск", заяви Мърфи.

Напълно закономерно, разговорите на феновете на Ливърпул преди реванша от четвъртфиналите на Лига Европа с Аталанта се въртят около чудото през май 2019-а.

Тогава "червените" загубиха първия полуфинал с Барселона в Шампионската лига с 0:3, след което разгромиха каталунците с 4:0 на реванша.

Сега отново трябва да се наваксва изоставане от три безответни гола, но реваншът с "бергамаските" е на техен терен.