Пирло бесен на "неумните" си футболисти след загубата, говори и за контузиите

Пирло бесен на "неумните" си футболисти след загубата, говори и за контузиите Снимка: Getty Images

Ювентус загуби първия осминафинал в Шампионската лига срещу Порто с 1:2 и ще има да наваксва в реванша в Торино след три седмици.

"Бианконерите" изоставаха в резултата след само минута и три секунди, след като грешка на Бентанкур доведе до гол на Мехди Тареми. Това се превърна и в третия най-бърз гол, допускан от Юве в Шампионската лига.

Гостите бяха хванати неподготвени и в началото на втората част, където инкасираха ново попадение - за 0:2, само 19 секунди след началния съдийски сигнал за второто полувреме.

"Когато допуснеш гол след само една минута, и то толкова странен, е нормално играчите да загубят увереността си. Особено срещу такъв отбор, който перфектно знае как да се прибере в защита - каза Пирло след загубата.

Искахме да атакуваме, да търсим празните пространства в дълбочина, но с толкова много докосвания до топката нещата се усложняват. Не играехме умно, движехме топката много бавно."

Наставникът на Юве говори и за проблемите с контузени футболисти, които има: "С толкова натоварен календар е нормално да загубиш темпо, но не бива да се случва точно в осминафинал от Шампионската лига.

Де Лихт получи схващане. Киелини има проблем в прасеца. Мората не бе в добро състояние; игра само защото имахме нужда от него. След това му прилоша в съблекалнята и трябваше да го сложим да легне; изобщо не му беше добре."

Загубата е втора поред за Ювентус, след като през уикенда "старата госпожа" загуби с 0:1 визитата си на Наполи в Серия "А".