Разгром! Новата звезда на Ливърпул избухна с хеттрик

Разгром! Новата звезда на Ливърпул избухна с хеттрик Снимка: Getty Images

Ливърпул се развихри и разгроми с 5:0 Аталанта насред Бергамо в група D на Шампионската лига.

Новата звезда в атаката на английския шампион Диого Жота блесна с хеттрик, след като беше получил титулярно място за сметка на Роберто Фирмино.

По един гол добавиха Мохамед Салах и Садио Мане, за да допълнят идеалната вечер за триото в нападение.

Жота заби две попадения преди почивката, а началото на втората част също беше перфектно за играчите на Юрген Клоп и те набързо се разписаха още три пъти след подавания зад защитата.

Португалският нападател е на гребена на вълната и вече има 6 гола в последните си 4 мача за Ливърпул.

Тимът оглавява класирането в групата с пълен актив от 9 т., следват Аякс и Аталанта с по 4 и Мидтиланд с 0.