Стъписващ пропуск на Обамеянг отложи развръзката между Арсенал и Бенфика (видео) Снимка: Getty Images

Бенфика и Арсенал завършиха 1:1 на "Олимпико" в Рим в първи мач помежду си от 1/16-финалите на Лига Европа.

"Артилеристите" не успяха да се възползват докрай от преимуществото, което имаха в по-голямата част от срещата, и така развръзката остава за реванша.

На почивката нулевото равенство се запази най-вече заради един фрапиращ пропуск на Пиер-Емерик Обамеянг, който от няколко метра с левия крак не успя да намери вратата след едно прострелно центриране.

Арсенал владееше играта, но 10 минути след почивката Бенфика дочака своя момент и откри резултата от дузпа за игра с ръка на Емил Смит Роу.

Капитанът Пици беше точен от бялата точка.

Само две минути по-късно обаче Букайо Сака изравни след отлична бърза атака на Арсенал.

След известно забавяне и проверка от ВАР, съдиите се увериха, че засада не е имало и попадението беше признато.

Обамеянг направи един пропуск и през втората част, но впоследствие двата тима заиграха по-предпазливо и към края се примириха с равенството.

Реваншът е следващия четвъртък и ще се изиграе в Пирея.