"Това е нарушение. Голът на Реал не трябваше да бъде зачетен" (видео)

"Това е нарушение. Голът на Реал не трябваше да бъде зачетен" (видео) Снимка: Getty Images

Реал Мадрид и Челси завършиха наравно 1:1 в първия полуфинал помежду си, но се появиха мнения, че изравнителният гол на "белите" не е трябвало да бъде зачитан.

Карим Бензема се оказа най-съобразителен в наказателното поле в 29-ата минута и се разписа за крайното 1:1, след като четвърт час по-рано Кристиан Пулишич бе дал преднина на гостите.

Повторенията на гола на Бензема обаче породиха спорове около редовността му. Според някои той не е трябвало да бъде зачетен заради нарушение на Каземиро срещу Сесар Аспиликуета при битката за топката във въздуха секунди по-рано.

"Каземиро извършва фаул срещу Аспиликуета преди Милитао да подаде топката с глава към Бензема, който вкарва гола", казва дори съдийският експерт Хуан Андухар Оливър пред близкото до Реал радио "Марка".

Въпреки това ВАР не се намеси и попадението не бе зачетено, а и от Челси нямаха някакви сериозни претенции към рефера за нарушение. Все пак, дискусиите продължават.