Трагичен Лудогорец си тръгва от Европа, продължава да чупи антирекорди

Трагичен Лудогорец си тръгва от Европа, продължава да чупи антирекорди Снимка: Ludogorets.com

Шампионът на България Лудогорец записа поредната си безславна загуба в европейските клубни турнири - 0:1 при гостуването на Цървена звезда в Лига Европа.

Трагичното представяне на разградчани в група F на турнира продължи и те със сигурност ще останат на последното място в нея, тъй като имат само една спечелена точка.

Това означава, че Лудогорец няма да продължи участието си дори в Лигата на конференциите напролет и отпада от Европа.

Тази вечер на "Мала Маракана" единствения гол отбеляза Мирко Иванич в 57-ата минута след грешка на Икоко и страхотен шут от 25 метра.

Преди това "орлите" съжаляваха, че не водят в резултата, защото в 29-ата минута Клод Гонсалвеш беше изведен на изстрелна позиция - но бившият вратар на българския тим Милан Борян отрази.

Като цяло обаче, играчите на Станислав Генчев за пореден път показаха безидейна игра. След като получи гола, Лудогорец не направи почти нищо, за да го върне и статистиката на отбора в груповата фаза на Лига Европа остава смущаваща.

Вече в 15 срещи от групите разградчани нямат победа, а в последните 11 двубоя бяха записани 10 загуби и едно равенство.

Това са най-слабите показатели на български тим в групова фаза на европейски клубен турнир.

След две седмици на Лудогорец предстои домакинство на Мидтиланд, което ще бъде и последен мач за Кирил Десподов и компания в тазгодишното издание на Лига Европа.