ЦСКА пропусна да шокира Рома на "Олимпико"

ЦСКА пропусна да шокира Рома на "Олимпико" Снимка: Getty Images

ЦСКА завърши 0:0 с Рома на "Стадио Олимпико" във втория си мач от група А на Лига Европа.

Българският тим игра силно при тежкото гостуване на фаворита в групата и даже може да съжалява, че не поднесе сензация - но два сериозни пропуска през втората част лишиха "армейците" от победата.

Домакините заложиха на голям брой резерви в състава си и макар че доминираха през по-голямата част от игровото време, изглеждаха уязвими в отбрана.

От самото начало "армейците" стояха добре на терена и се справяха с атаките на Рома, успяха и на свой ред да организират няколко обещаващи нападения.

Още в 4-ата минута Крис Смолинг вкара за домакините, но голът не беше зачетен заради засада. Последва добър период за ЦСКА и на два пъти Али Соу стреля опасно, но извън вратата.

Най-чистото положение за Рома дойде в 33-ата минута, когато Хенрик Мхитарян беше изведен зад защитата и прехвърли Бусато, но нацели гредата.

В 50-ата минута ЦСКА пропусна златен шанс да поведе, след като Санкаре стреля от упор с глава, но Пау Лопес спаси. При добавката Валентин Антов шутира с всичка сила над гредата.

В 71-ата минута се стигна до нова чиста ситуация пред вратата на Рома, когато Али Соу се откъсна зад защитата, но ударът му беше спасен от Лопес.

За последните 20 минути в игра влезе звездата на Рома Един Джеко и домакините натиснаха.

Въпреки няколко опасности, гол така и не падна, а междувременно реферът пропусна да даде авантаж при много опасна контраатака на "червените".

В другия мач от групата Клуж и Йънг Бойс завършиха 1:1.

В класирането Клуж и Рома водят с по 4 т., докато Йънг Бойс и ЦСКА имат по една.