Убийствена драма в Мадрид и сладко отмъщение за Ливърпул

Убийствена драма в Мадрид и сладко отмъщение за Ливърпул Снимка: Getty Images

Ливърпул победи Атлетико Мадрид с 3:2 на "Уанда Метрополитано" в убийствено драматичен мач от група B на Шампионската лига.

Двата тима изнесоха спектакъл, в който освен шеметни обрати, имаше и доста спорни моменти и напрежение до последните секунди.

Ливърпул стартира вихрено и още в 13-тата минута вече водеше с 2:0.

Първо Мохамед Салах направи един от своите невероятни индивидуални пробиви и стреля към вратата, а Джеймс Милнър отклони към ъгъла за 1:0. Пет минути по-късно Наби Кейта посрещна от воле една лошо изчистена топка и удвои.

В началните минути Атлетико сякаш изобщо не беше на терена, но после домакините влязоха в мача и още до 34-тата минута изравниха с два гола на Антоан Гризман.

Французинът първо засече един удар на Коке, а после се възползва от страхотен дрибъл на Жоао Феликс.

Изглеждаше, че през втората част спектакълът ще продължи, но мачът беше съсипан за "дюшекчиите" при две ситуации, които на пръв поглед не вещаеха никаква опасност.

Героят Гризман ненадейно получи директен червен картон в 52-рата минута, след като опита да овладее една топка, но вдигна високо крака си и влезе с бутоните в лицето на Фирмино.

После се стигна до дузпа за Ливърпул, след като Марио Ермосо ненужно изблъска резервата Диого Жота. Салах застана зад топката и не трепна от 11-те метра - 3:2 за "мърсисайдци".

Няколко минути по-късно се стигна до най-спорното положение - Хосе Хименес беше изблъскан от Жота в пеналта и падна, а реферът отсъди дузпа за Атлети.

ВАР обаче сигнализира на съдията, който изгледа повторение и отмени решението си.

Така Ливърпул взе мача и отмъсти за отпадането от Атлетико в елиминациите на турнира през миналата година.

В класирането тимът на Юрген Клоп води с 9 т. пред днешния си съперник и Порто с по 4 и Милан с 0.

В другия двубой от групата Порто спечели с 1:0 срещу "росонерите".