Ювентус изригна в 97-ата минута и направи реванша напълно непредвидим

Ювентус изригна в 97-ата минута и направи реванша напълно непредвидим Снимка: Getty Images

Ювентус се добра до драматично равенство 1:1 срещу Севиля в първия полуфинал от Лига Европа.

На свой терен "бианконерите" изиграха слаб мач, но достигнаха до изравнително попадение в 97-ата минута и направиха реванша съвсем непредвидим.

Юве започна позитивно срещата и създаде няколко обещаващи атаки, а веднъж даже Ясин Буну трябваше да прави двойно спасяване, макар че впоследствие беше вдигнат и флаг за засада при положението.

Някъде към средата на полувремето Севиля започна да доминира и с лекота създаваше опасности пред Шчезни.

В 26-ата минута гостите заслужено поведоха, след като Окампос се откъсна отдясно и насочи прецизно към Юсеф Ен-Несири.

Централният нападател засече добре топката и Севиля поведе с 1:0.

Малко по-късно Ен-Несири остана сам срещу Шчезни, но в последния момент беше спрян от Данило.

През втората част Севиля възприе дефанзивен подход и накъсваше играта с множество нарушения, а играчите на Юве се изнервяха все повече.

Възпитаниците на Макс Алегри действаха доста по-смислено, отколкото през първата част, макар че отново им липсваше достатъчно острота.

В 86-ата минута се стигна до най-спорния момент, когато Адриен Рабио беше изритан в пеналта, но дузпа за Ювентус не последва.

Все пак в последните секунди на добавеното време "Старата госпожа" успя да изравни благодарение на две резерви.

След един ъглов удар Пол Погба прати топката с глава към далечната греда и там Федерико Гати отблизо донесе равенството.

Реваншът в Севиля е другия четвъртък, 18 май.