Защо Аталанта ще се надява на голяма победа на Виляреал срещу Юнайтед в Шампионската лига тази вечер?

Виляреал изпусна да си тръгне с точка от "Олд Трафорд" в първия двубой, след като допусна обрат, а Кристиано Роналдо осигури победата за Манчестър Юнайтед с гол в 95-ата минута Снимка: Getty Images

Аталанта гостува на Йънг Бойс тази вечер от 22:00 часа българско време.

Когато момчетата на Джан Пиеро Гасперини излязат на терена в Швейцария, вече ще знаят изхода от другата среща от групата - между Виляреал и Манчестър Юнайтед.

Преди петия кръг от груповата фаза ситуацията в група F е следната: Юнайтед и Виляреал са с по седем точки, Аталанта има пет, а Йънг Бойс е с три. "Червените дяволи" са първи, тъй като имат по-добри показатели в директния двубой срещу Виляреал на "Олд Трафорд" - победа с 2:1.

"Богинята" ще се надява не само на победа на Виляреал срещу Юнайтед в дебюта на Майкъл Карик като временен треньор, но и на изразителна такава.

Ако "жълтата подводница" спечели с два или повече голове, ще си гарантира класирането за фазата на осминафиналите, тъй като така вече ще има по-добри показатели в директните мачове срещу Юнайтед и дори при равни точки в края, ще завърши на по-предна позиция в крайното класиране.

Това би улеснило Аталанта, тъй като италианците посрещат именно Виляреал в последния кръг на 8 декември, когато ще се надява Унай Емери да даде почивка на голяма част от титулярите си.

Снимка: uefa.com

Все пак, Аталанта ще трябва да победи в оставащите си два мача от групата, за да се класира напред - срещу Йънг Бойс и Виляреал, тъй като, ако Юнайтед загуби в Испания, но спечели в домакинството си на швейцарците в последния кръг, ще събере 10 точки.

С две победи до края "нерадзурите" ще имат 11 и ще се класират за фазата на директните елиминации за трета поредна година.

"Червените дяволи" пък ще са сигурни осминафиналисти при победа над Виляреал тази вечер или ако двата двубоя завършат наравно, тъй като ще имат предимство пред Виляреал заради победата в първия двубой на "Олд Трафорд".