Аржентина стигна до първи успех на Копа Америка (видео)

Аржентина стигна до първи успех на Копа Америка (видео) Снимка: Getty Images

Аржентина спечели втория си мач на Копа Америка с минималното 1:0 срещу Уругвай.

На стадион "Насионал Мане Гаринча" в Бразилия Лионел Меси записа асистенция с центриране отляво, а Гуидо Родригес с глава вкара победния гол в 13-тата минута.

Това беляза по-динамичното първо полувреме, в което и Уругвай имаше добри ситуации, но претенциите за дузпа на Единсон Кавани не бяха уважени, а Емилиано Мартинес спаси удар на Молина.

През втората част положенията секнаха и едва в 75-ата минута се появи шанс пред Луис Суарес, но той не уцели вратата с атрактивно изпълнение.

Аржентина събра 4 т. от двата си мача в група А и се изравни с Чили на върха в класирането.

За Уругвай пък това беше първи мач в групата и отборът остава без точки.