Меси продължава да трупа асистенции, а Мбапе - голове (видео)

Меси продължава да трупа асистенции, а Мбапе - голове (видео) Снимка: Getty Images

ПСЖ продължава да трупа лесни победи в Лига 1 и този път се наложи с 3:0 в гостуването на Нант.

Два гола за успеха отбеляза Килиан Мбапе, а и в двата случая асистенцията беше на Лионел Меси, който продължава да блести в плеймейкърска роля за тима на Кристоф Галтие.

Този път Неймар беше получил почивка и се появи в игра през второто полувреме.

Мбапе откри в 18-ата минута с хубав удар по диагонала, след като беше изведен от Меси.

Само 6 минути по-късно Фабио от домакините получи директен червен картон и съвсем улесни френския шампион.

В началото на второто полувреме Меси още веднъж пусна към Мбапе за 2:0, а след един удар в гредата на Неймар, Нуно Мендеш оформи крайния резултат.

ПСЖ води в класирането с 16 т., а вторият Марсилия е със същия актив, но с по-лоша голова разлика.