Несериозно е Реал да се оправдава със съдиите

Опитите на Реал Мадрид да обвинява съдийските решения за лошата си форма този сезон са, меко казано, несериозни.

Дори Зинедин Зидан каза след победата с 3:2 над Малага, че част от футболистите му трябва да се представят по-добре: „Трябва да сме по-добри, има играчи, които трябва да правят повече.“

Очевидно е, че играта на „кралете“ не върви. Реал се нуждаеше от дузпа, за да вземе трите точки в събота в поредното си необяснимо трудно домакинство на „Бернабеу“.

Да, това бе едва първата отсъдена дузпа в полза на Зинедин Зидан и компания този сезон в Примера, а според мадридските медии Реал е можел да получи поне 10 досега.

Гол на Кристиано Роналдо пък бе отменен поради несъществуваща засада. И, все пак, шампионите не трябваше да изпитват толкова трудности в този мач.

И то срещу отбор, който допреди него не само нямаше точка като гост, но нямаше и отбелязан гол на чужд терен.

Да не говорим, че Малага можеше да изравни резултата още в края на първото полувреме, когато техен гол не бе зачетен заради спорно нарушение на Пол Баис срещу Дани Карвахал.

Играта на „белите“ в защита не върви. Страховитата халфова линия, която разбиваше играта на всички в Ла лига и Европа и откъдето тръгваха мълниеносните атаки при дубъла миналия сезон, сега играе без нужната концентрация и прави твърде много грешки.

Слабото представяне на Кико Касийя на вратата също не помогна.

Пропускът на Кристиано Роналдо от бялата точка бе най-очевидният пример за несериозността, с която Реал играе, а точната му добавка бе едва вторият му го лв Ла лига този сезон и първи от 14 октомври насам.

Ако искат да имат някакъв шанс за защита на титлата си в Примера и европейската корона, време е „кралете“ да се концентрират върху себе си и да оставят официалните лица на фенските спорове. Защото съдийските грешки са нещо, с което свикнахме отдавна. С толкова слаб и неубедителен Реал – не.