Дотук с конспирацията, че Ливърпул е съдийски отбор

Кейта бе повален в 58-ата минута, в която Ливърпул можеше да поведе с 2:1.

Съдиите бутат Ливърпул? Помислете отново.

Дотук с "дузпената" конспирация, витаеща около мърсисайдци.

Обвинявани за някои дискусионни положения, при които реферите посочиха бялата точка в тяхна полза от Коледа насам, "червените" не получиха 100-процентова дузпа срещу Лестър.

Наби Кейта бе повален от Рикардо Перейра в наказателното поле през напрегнатото второ полувреме на мача, но реферът Мартин Аткинсън посочи играта да продължи.

Но не само това.

Трябваше ли авторът на изравнителното попадение за "лисиците" Хари Магуайър да е на терена, след като 3-4 минути по-рано спря непозволено откъсващия се сам срещу вратата Садио Мане, но получи само жълт картон?

Естествено, Ливърпул сам си е виновен, че не си вкара положенията преди почивката, но тези две решения на Аткинсън сериозно повлияха на изхода на мача.

А победа на "червените" над Лестър в сряда означаваше отново 7 точки преднина пред Манчестър Сити...

Вместо това тимът на Юрген Клоп за първи път през кампанията пусна кръв срещу тим извън топ 6 и не успя да се възползва максимално от сензационната грешна стъпка на "гражданите" в Нюкасъл.

Германският мениджър също трябва да си понесе кръста за пропиления шанс. Клоп в никакъв случай не проведе второто полувреме като треньор на шампионски отбор.

Претендира, че обича "хеви метъла" на терена и да гледа как тимът му се опитва да помете съперника, но не се постара достатъчно Ливърпул да го направи.

Смените му бяха доста страхливи - да влязат Адам Лалана и Фабиньо на мястото на Кейта и Шакири в средата на втората част, а чак в заключителните минути да се появи Стъридж за Фирмино.

Не си ли заслужаваше да призове своите да хвърлят всичко или нищо, като заиграе с трима централни отзад (Ловрен беше на пейката) и набута "лисиците" в собственото им поле?

Защото този мач не беше за точка, а за три задължителни и Ливърпул трябваше да ги вземе.

Накрая отново се връщаме към изходната позиция и ролята на Мартин Аткинсън това да не се случи - и червеният картон беше червен картон, и дузпата беше кристално чиста. Но вече няма значение.

Ако не друго, то поне обвиненията, че "червените" са съдийски отбор, днес изглеждат смешни.