Лудогорец обърна Левски и вече докосва 11-тата поредна титла

Лудогорец обърна Левски и вече докосва 11-тата поредна титла Снимка: Lap.bg

Лудогорец направи пълен обрат срещу Левски в Разград и победи с 2:1 в дербито от 23-тия кръг на efbet Лига.

Разградчани изоставаха в резултата, но в последния половин час отбелязаха два гола, а вторият от тях дойде в 90-ата минута.

Във втори пореден мач Пиерос Сотириу се превърна в герой за тима си с победно попадение в самия край.

Така хегемонът в българския футбол увеличи преднината си пред втория ЦСКА и вече докосва 11-тата поредна титла.

Левски пък се понрави на феновете си с добра игра, но не издържа в последната фаза от двубоя.

Станимир Стоилов пое риска да смени схемата и да заложи на трима централни защитници. След едно ранно положение за Лудогорец, "сините" се съвзеха и поведоха в 20-ата минута.

Тогава Билал Бари засече центриране отляво на Хосе Кордоба.

Лудогорец направи две смени на почивката и беше по-добрият тим през втората част.

Шампионите стигнаха до изравняване в 61-вата минута, когато Алекс Сантана се възползва от остро подаване по земя и с лекота насочи във вратата за 1:1.

Малко по-късно вратарят на Левски Николай Михайлов беше принудително сменен заради контузия.

Мачът остана двуостър и оспорван до края, но гостите не издържаха и допуснаха елементарен гол от ъглов удар.

В 90-ата минута Пиерос Сотириу беше изпуснат от защитата и успя от трудна позиция да засече с крак за победното 2:1.

Така "орлите" се възползваха от издънката на ЦСКА срещу Царско село и вече водят с 8 т. пред "червените" в борбата за титлата.

Левски остава на петата позиция с 33 т. и е на точка зад шестия Славия.