ЦСКА надделя минимално над Левски в напрегнато дерби

ЦСКА надделя минимално над Левски в напрегнато дерби Снимка: Lap.bg

ЦСКА взе с 1:0 дербито с Левски на националния стадион в най-чакания сблъсък от българското първенство.

Гол на Али Соу през първата част донесе успеха на "червените", които показаха, че са по-класният тим в момента, макар да не отговориха на някои очаквания за разгром над съперника.

ЦСКА пропусна и дузпа малко след като откри резултата, а в последните 15 минути трябваше да пази резултата с човек по-малко.

Фаворитът в двубоя започна предпазливо, но скоро вдигна оборотите и стана пълен господар на терена.

В 20-ата минута Али Соу откри резултата след самостоятелен пробив, при който надбяга четирима в синьо и стреля над Михайлов, който просто седна на земята.

В следващите минути можеха да паднат още няколко гола във вратата на Николай Михайлов, но Юга и Соу пропуснаха. После Георги Йомов не успя да преодолее Михайлов сам срещу него, а веднага след това беше отсъдена дузпа за ЦСКА за нарушение на Петков срещу Тиаго Родригес.

Останаха съмнения, че нарушението е извън наказателното поле, но Никола Попов посочи бялата точка. Михайлов обаче още веднъж се изяви героично и спаси удара на Тиаго.

През първата част над терена се появи дрон, който подразни "червените" със знаме с емблемата на ЦСКА и надпис под нея "Литекс", както и думата "лайн*рщина".

След почивката Левски показа амбиция да промени развоя, но му липсваше класа и не стигаше до сериозни положения.

В 74-ата минута Юга получи втори жълт картон и остави ЦСКА с човек по-малко до края.

Оттам нататък "армейците" се прибраха да пазят резултата и го правеха без кой знае какви затруднения до добавеното време. В последните секунди Бусато трябваше да спасява удар с глава, но реферът със закъснение сигнализира за нарушение.

С тази победа ЦСКА се изравни с Локомотив Пловдив на второто място в класирането и се доближи на три точки от Лудогорец. Шампионите обаче са с мач по-малко.

Левски остава едва на деветата позиция, на 2 т. над зоната на изпадащите.