ЦСКА запази дистанцията с Лудогорец

ЦСКА запази дистанцията с Лудогорец Снимка: Lap.bg

ЦСКА победи Локо София с 2:0 на "Армията" в двубой от 17-ия кръг на efbet Лига.

Жорди Кайседо и Георги Йомов донесоха заслужения успех в столичния сблъсък и така тимът на Стойчо Младенов на позволи на лидера Лудогорец да се откъсне твърде напред в класирането.

През първия близо половин час игра положения пред двете врати нямаше, но после домакините направиха три сериозни пропуска, като и гредата им попречи след центриране на Тибо Вион и рикошет в крака на Пинсон.

В самия край на първата част Йоан Баи вкара, но голът не беше признат заради игра с ръка на Кайседо.

Секунди след подновяването на играта Кайседо откри на празна врата след асистенция на Йомов.

В 70-ата минута гол на Локомотив не беше признат заради засада, а в добавеното време Георги Йомов най-сетне вкара гола на успокоението и оформи крайния резултат.

Лошата новина за ЦСКА бяха принудителните смени на Феде Варела и Амос Юга.

По-рано днес Лудогорец надделя лесно с 4:1 над Арда у дома и така дистанцията между претендентите за титлата се запази.

Шампионите все още са със 7 т. пред ЦСКА, но и с мач повече от "червените".