Валери Симеонов: Първата ни работа ще бъде да променим Избирателния кодекс

"Първата ни работа в парламента ще бъде да променим Изборния кодекс" - заяви Валери Симеонов в интервю за агенция Фокус. Той припомни, че патриотите не са автори на Изборния кодекс, а се е наложило да отсъпят за 35-те секции в Турция. "Това беше компромис, на който се съгласихме заради партньорите от ГЕРБ и РБ.Иначе ние бяхме и сме в Турция да се гласува само в посолства и консулства".

Симеонов казва още, че е очаквал по-висок резултат на изборите, но големите партии и тяхното противопоставяне са изтеглили електорат от другите партии.

В това отношение, въпреки че имам информация, че малко хора са изтеглени, но все пак е загубила като коалиция", обясни Симеонов. Той е абсолютно убеден, че акцията на границата е повлияла положително. „Иначе резултатът щеше да е още по-зле. Може би всъщност това беше причината „Обединени патриоти" да загубят най-малко. Привлякохме вниманието на широката периферия и получихме подкрепата на над 80% от българите, както показаха изследванията в петъчния ден преди изборите", каза още Валери Симеонов

 

#1 deowin 27.03.2017 в 22:17:44

Добре де, каква точно е рационализацията зад това да направиш гласуването извън България адски трудно? Ако заради една или друга причина не искаш българските граждани в чужбина да имат правото да гласуват, защо поне не си кажеш честно, че това ти е крайната цел, и да приемеш подобаващи закони? Цялото това лицемерие на про-форма подкрепянето на общочовешки демократични ценности като уж не забраняваме на българските граждани в чужбина да гласуват, до пък го правим практически невъзможно, ми е ужасно противно и гнусно. Хем лапвате гласовете на тези, които не споделят тези ценности, хем си запазвате правото да се наричате демократи. Не става така. Иска се достойнство. Последната простотия беше това, че подписването на декларациите трябваше да стане на място в избирателните секции. Абсолютно безсмислена промяна на процедурата, която, обаче, доста успешно задръсти избирателните секции в чужбина, в резултат на което имаше огромни опашки и мнозина се отказаха да гласуват изобщо.

#2 TheRock 27.03.2017 в 22:39:27

Ха ха ха!!! Спасителят на Доган ще променя! Бегай оттука бе смешник!

#3 boian 28.03.2017 в 00:34:44

бсолютно безсмислена промяна на процедурата, .................... Безмислена? Ако знаеш българси, декларацията отнема 5 минути. Ако си изселник в Бурса и не си говорил български от 27 години, ами сори , аз не исам такива хора да влияят на политическия живот в страната. И ти не би трябвало да искаш. ако те е грижа за България. Защото, благодарение на тези крепостни селяни, Доган корумпира българсото общество десетилетия наред.

#4 deowin 28.03.2017 в 00:50:58

>Ако знаеш българси, декларацията отнема 5 минути Така е. Сега помисли - ако в една от малобройните секции в чужбина гласуват само хора с прекрасен български, които могат да попълнят декларацията за 5 минути, колко души ще могат да гласуват за 13 часа общо? Можеш ли да го сметнеш, или и на теб аритметиката за 3ти клас ти е отвъд възможностите? >Ако си изселник в Бурса и не си говорил български от 27 години, ами сори , аз не исам такива хора да влияят на политическия живот в страната. Тогава въведете някакви закони, които да отменят правото на гласуване или направо гражданството на български граждани, които не знаят достатъчно добре български (според твоите критерии, които, съдейки от собствения ти правопис, надали са високи), не живеят в България, нямат светла кожа или нямат определено образование. Ако това наистина искате, никакъв проблем, но не го наричайте демокрация - не е - и не претендирайте, че е нещо различно от дискриминация - точно дискриминация си е. Ако искате отново някакво тоталитарно управление - изберете си го. Засега поне имате претенция за демокрация, мнозинство ви стига за целта. >благодарение на тези крепостни селяни, Доган корумпира българсото общество десетилетия наред Удобно е да прехвърлиш цялата вина за състоянието на държавата върху 30000-те гласували за ДПС и ДОСТ в Турция, но, все пак, това са точно 1% от близо 3 милиона гласували на вчерашните избори. Толкова ли сте тотални некадърни тези, които се пишете "чистокръвни българи", тъй щото едни нищожни 1% гласове от чужбина ви засират цялата държава? Малко поемане на отговорност, малко достойнство? Не? Така и помислих.

#5 dedo adji 28.03.2017 в 12:52:58

Нищо не се чу за някакви затруднения пред българските гласоподаватели в Европа и Америка. Някои от тях също са напуснали страната преди 20г., но не са забравили майчиния си език. Докато много от тия в Бурса и Истанбул никога не са го знаели. На тях им трябва само да наизустят един номер. Е, вече не става с един номер, има контраномер. Още нещо. По-голямата част от българите емигранти на запад имат само едно, българско гражданство. Не защото не искат и местно, а защото на запад гражданство лесно не се дава. А тия в анадола са двойни граждани, т.е. слуги на двама господари. А по сърце поданици на султана. На трях им е мила не България а дунавският вилает, където дедите им са били агалари. Затова приоритетът на патриотите следва да бъде отмяната на двойното гражданство.Само че, за нея се иска квалифицирано мнозинство, и може би затова Симеонов се ориентира към по-лесното. ОК, само да не забравя главното.Съмишленици ще намери, на всички им писна произволът на ДПС, а след последните изцепки на ердоган, някои политици може вече да усещат, че и техните вратове и задници не са надежно защитени. Отмяната автоматически ще премахне изборния туризъм и ще отреже 2-300 000 гласа. Деосвине, ти гласува ли? Сигурен съм, че декларацията не те е затруднила.

#6 паяка 28.03.2017 в 14:05:52

Каква е тази толкова гореща връзка, която да ги тегли? Напомня донякъде на "жалбата за младост" по "соцудобствата" на по-възрастните българи, хванали и от двете Българии. Или пък други зависимости ги принуждават да се измъчват и унижават отново и отново толкова десетилетия. Ясно е, че част от живеещите в Турция български граждани, както и предците им, естествено вече и поколението им, не знаят български език нито говоримо, камо ли писмено. Колко ли изолирано трябва да са живяли някога тук ( по онова време всички ходеха на училище задължително ) преди "голямата екскурзия", организирана им от българската държава, оказала им се всъщност мащеха. Все пак те са били доброзорно поканени да се възползват от предоставената им "комфортна възможност" да зарежат живота си в България и да търсят щастието си в чужда държава, с която ги свързва разбира се етносът им.

#7 dedo adji 28.03.2017 в 15:02:56

Паяче, даже полуграмотните турци, скоито съм работил в Девня и служил в строителни войски говореха добър български, естествено с акцент и бъркане на родовете, но никакъв проблем с разбирането. Даже, когато говореха турски помежду си, вмятаха български думи и цели изрази, защото примитивният им турски от времето на Митхат паша им беше недостатъчен. А образованите не можеше да се отличат от българи. Важи и за изселниците. Съдържателката на магазин "Шипка" в Истанбул говореше по-чисто от говорителките по телевизията. Имах моторист изселен 20г. преди това, той ми призна, че когато се изселил през 73г., за малко да повтаря класа, защото не разбирал какво говори даскалът. Същото свидетелства и жена ми. Родителите на нейни ученици турчета говорят чист български, децата нарочно и демонстративно го завалят, а са родени и израсли тук, гледат слави и софиянци в повече. Не си права и за голямата екскурзия. Българската държава нямаше интерес от отлива на 100-200 х. работна ръка. Прогонени бяха малък брой лидери, останалите се юрнаха към своята ана ватан, да отърсят праха от омразната им България. ОК, както казват англичаните, зорлем гюзелик олмас. Избрали са си родина, какво повече искат от България. Да се откажат от българско гражданство. Това няма да им спре пенсиите, единствено ще трябва да си продадат земеделските земи. Да ги продадат, не да им се отнемат, като на българите от Тракия.

#9 deowin 28.03.2017 в 17:20:38

>Нищо не се чу Превеждам - "аз нищо не чух". Предполагам и динозаври не си виждал, значи такива не са съществували. >На тях им трябва само да наизустят един номер. Щото българите в България явно гласуват доста по-информирани, така ли? https://www.youtube.com/watch?v=TRiT2t1U6Uo >По-голямата част от българите емигранти на запад имат само едно, българско гражданство Citation needed. >ще отреже 2-300 000 гласа Виж, за това има данни, които вече посочих - сумарно гласовете за ДПС и ДОСТ от Турция са 30000. Прочети го пак - трийсет хиляди. Тоест, отново си с един порядък далеч от истината. Тези гласове представляват 1% от всички подадени гласове. Един процент. Все още ли държиш да им приписваш вината за избора на ГЕРБ, БСП, ДПС, ОП, както, предполагам, и историческата вина за Атака, НДСВ и даже 45 години управление на БКП? В смисъл, щом си почнал с обвиненията, за които не е нужно да се аргументираш с факти от реалността, що да не? >"голямата екскурзия", организирана им от българската държава Изразът "голямата екскурзия" е един от най-отвратителните и недостойни от модерната българска история. Какво, пратили са ги на екскурзия, на почивка един вид - море, слънце, пясъци, релакс край басейна с пъстро коктейлче с чадърче? В България наистина има остър недостиг на хора с дори номинално количество достойнство.

#10 dedo adji 28.03.2017 в 18:21:13

Голямата екскурзия беше доброволна. Прогонени бяха малък брой водачи. Останалите се повлякоха след тях. Даже някои се хвалеха открито че наказват България чрез отлива на работна ръка. ОК, щом Турция ви е по-мила, много здраве. Сега трябва само да се довърши, като им се даде напълно доброволен и демократичен избор на гражданство. А, че на някакво прасе в Ню Йорк или Горско сливово му било отвратително, не видях никой да плаче.

#11 deowin 28.03.2017 в 18:34:57

>Голямата екскурзия беше доброволна Доброволно, викаш, хората се изнесоха към Турция и си зарязаха собствеността. Доброволно останалите си промениха имената. Изобщо, БКП се слави с много доброволни акции - доброволни ученически бригади, доброволно участие в пионерската организация и комсомола, доброволни заточения в трудови лагери и доброволни разстрели на десетките хиляди, които Народният съд определни като.. хм.. неподходящи за строя.

#12 boian 28.03.2017 в 19:33:29

""ами сори , аз не исам такива хора да влияят на политическия живот в страната. И ти не би трябвало да искаш. ако те е грижа за България."" Повтарям ти го пак, защото виждам, че бавно схващаш. На 1 българин , гласувал в Америка , има 10 "българи" гласували под строй в Турция. Които, освен това масово гласуват и в България и в Турция. Безплатни автобуси, отпуски - ти да не си наивно детенце, за да мислиш, че Доган и Местан дават хилките ей така за кеф? 1 % били, бахти късогледството. Иди в Кърджали да видиш колко процента са. Ясно е ,че въпросът не е в бройката, а в демонстрацията на сила от страна на Доган, а сега и на Местан. Това е важно за "партии" , които са параван на мафиотски групировки. Не съм съгласен хора, които не знаят български и са българи само по паспорт да се месят в политиката на страната ни. Защото може да стане като в Крим. Точно тези човекоподобни ще ни предатдат на Ердоган за половин секунда. Те не са лоялни към България. Затова трябва да се неутрализира влиянието им. А либерастите да го духате.

#13 deowin 28.03.2017 в 21:51:22

>На 1 българин , гласувал в Америка , има 10 "българи" гласували под строй в Турция Това просто не е вярно. В Турция са гласували около 30000 граждани. В САЩ са гласували 6000. Тоест, грешиш 2 пъти. Освен това не взимаш предвид гласувалите в европейски държави като Германия и Англия. Общо гласовете от чужбина са около 110 хиляди, тоест, тези от Турция са около една четвърт от тях. За сравнение, гласувалите в България са около 3 милиона, или 30 пъти повече. В контекста на това, че гласовете от чужбина са около 3.6% от всички гласове, може би не е зле да преосмислиш тежестта, която им придаваш като цяло. >Иди в Кърджали да видиш колко процента са. Няма нужда, а и не разбирам какво мислиш, че ще "видя" в Кърджали. Сайтът на ЦИК и всичките данни от изборите определено са леснодостъпни без да ходя в Кърджали. >Не съм съгласен хора, които не знаят български и са българи само по паспорт да се месят в политиката на страната ни. Гласувай за хора, които да им отнемат правото на глас или направо гражданството. Просто недей да претендираш, че такава мярка би била в синхрон с демократичните ценности - по дефиниция не е, защото е дискриминация. Няма нищо изконно лошо да подкрепяш дискриминация, но ако избереш политици, които да я въведат, най-малкото България ще бъде изхвърлена моментално от ЕС. Не може хем така, хем инак. Ако за теб такива последствия са приемливи, гласувай подобаващо. Едно време тези като теб гласуваха за Сидеров. Не знам кой ви е кумира сега.

#14 dedo adji 28.03.2017 в 22:11:48

Голямата екскурзия беше доброволна, това е ФАКТ. Никой не гонеше стотиците хиляди гаджали. Прогониха водачите им и те се юрнаха след тях като овце. Всичко друго от историите, които привеждаш беше с насилие. Откак свят светува, никоя промяна не е станала без насилие. С насилие са откъснати американските колонии от метрополията, с насилие са изтребени индианците и е завладян половин континент, с братоубийствено насилие са уж освободени черните. Да, ама това е благородно насилие, не като на БКП. Мислиш си, че привеждаш нещо ново ли? Дядо ми е разстрелян от негодния съд и 33г. след разстрела му бях държан в глуха линия. Но това е лично. 30 години БКП мачкаше българския национализъм и подкрепяше турския. Чак тогава се стреснаха от болшевишкото си заслепение и на 40-тата година проведоха писюрската защитна реакция. За ЦК и политбюро на БКП имам само Калашников, но подкрепях и подкрепям възродителния процес. Ако беше проведен не през 85г, а през 55-та, през 89-та нямаше да има екскурзианти.

#15 dedo adji 28.03.2017 в 22:20:10

.... Гласувай за хора, които да им отнемат правото на глас или направо гражданството. .... Гласувам за тях от 25г. насам. И няма нужда да им се отнема гражданството. Само да им се наложи избор, те сами ще се откажат от българското си гражданство. Доброволно и демократично. И ЕС нищо няма да каже, и те не харесват двойното гражданство. Те харесват двойните стандарти, но в случая също са настъпани по мазола от Турция.

#16 deowin 29.03.2017 в 00:04:16

>Откак свят светува, никоя промяна не е станала без насилие Айде пак бият негрите някъде. Честно ли не умираш от скука докато за хиляден път пишеш едно и също? >ама това е благородно насилие Няма благородно насилие. Точно никой никъде не го е казвал, докато не го написа ти и го приписа на някакви неведоми твои врагове, които по този начин удобно описа като толкова безкрайно дебилни, щото дори ти да можеш успешно да ги критикуваш. За съжаление лесните за преборване дори от теб врагове за изцяло хипотетични. Несъществуващи. Измислени. Мними.

Новините

Най-четените