Кошмарен пропуск на Мората спря Испания в Севиля (видео)

Кошмарен пропуск на Мората спря Испания в Севиля (видео) Снимка: Getty Images

Испания записа фалстарт пред собствена публика на Евро 2020 и стигна само до 0:0 срещу Швеция в Севиля.

Играчите на Луис Енрике имаха преимущество през цялото време, но бяха спренине стигнаха до трите точки заради добри вратарски намеси и заради собствените си пропуски, един от които беше направо шокиращ.

През първата част Испания наложи сериозен натиск, но пропусна редица положения, а Робин Олсен се справи блестящо на вратата на Швеция. Дани Олмо обстрелва на няколко пъти шведския вратар, който обаче се намеси добре.

Коке не успя да уцели вратата от изгодни позиции, а най-големия пропуск направи Алваро Мората, който също стреля неточно при стопроцентова ситуация.

Швеция създаде само едно положение, но то беше чисто и гредата спаси домакините.

Изстрелът беше дело на Александър Исак, но стоящият пред голлинията Йоренте изчисти в гредата.

След почивката идеите на "Ла фурия" сякаш свършиха, докато шведите заздравиха още повече защитата си и чистите положения пред Олсен намаляха.

Шведите създадоха още едно добро положение, пак благодарение на Исак, който успя да центрира остро, но Маркус Берг стреля нескопосано.

Чак в последната минута Испания създаде нова чиста ситуация и резервата Морено стреля опасно с глава, но Олсен отново се справи.

Така изненадващо в група Е поведе Словакия, която по-рано днес победи Полша с 2:1.