Шмайхел: УЕФА заплаши Дания със служебна загуба, ако не доиграе мача с Финландия Снимка: Getty Images

УЕФА е заплашила отбора на Дания със служебна загуба, ако откаже да доиграе двубоя двубоя срещу Финландия, в който Кристиан Ериксен получи сърдечен арест.

Инцидентът със звездата на датчаните се случи в края на първото полувреме, след което мачът бе прекъснат за час и 45 минути. Впоследствие от УЕФА обявиха, че футболистите на двата тима са решили да се върнат на терена.

От лагера на Дания и агента на Ериксен излезе информацията, че самият Кристиан се е чул със своите съотборници от болницата и ги е помолил да доиграят срещата. Но според бащата на Каспер Шмайхел - легендата Петер Шмайхел, УЕФА е повлияла сериозно на решението.

"Вчера видях как от УЕФА твърдят, че са действали според желанието на футболистите и че те са настояли да играят. Само че аз знам, че това изобщо не е така - каза Шмайхел пред Good Morning Britain.

Били са им дадени три опции. Едната е била веднага да доиграят оставащите 50 минути, а другата - двубоят да продължи на следващия ден в 12 на обяд. Третата е била служебна загуба за Дания с 0:3.

Дали (датчаните) са имали някакъв избор? Не мисля."

Все пак мачът бе доигран на същия ден, а Дания загуби с 0:1, а датчаните изпуснаха и дузпа.