5 грешки на Почетино след финала в Шампионската лига, които спъват Тотнъм

През лятото Тотнъм беше на крачка от трофея в Шампионската лига.

Героична кампания в турнира изстреля Спърс чак до финала, където те загубиха нещастно с 0:2 от Ливърпул и започнаха да се готвят за летен период на обновяване.

Дългоочакваният нов стадион беше факт и беше време разходите да бъдат насочени към освежаване на състава.

Очакваше се Тоби Алдервейрелд, Кристиан Ериксен и Дани Роуз да напуснат, а "шпорите" привлякоха Райън Сесеньон, Танги Ндомбеле и Джовани Ло Селсо. Сезонът обаче започна и титулярните 11 на Тотнъм никак не изглеждат обновени, а регресът в играта и резултатите е изненадващо голям.

Само две победи от първите шест мача в Премиършип оставиха отбора на 10 точки от лидера Ливърпул.

За Купата на лигата лондончани бяха изхвърлени още в първия си мач, и то от четвъртодивизионния Колчестър след дузпи. В Шампионската лига началото също е разочароващо, тъй като Тотнъм изпусна два гола преднина срещу Олимпиакос, за да завърши 2:2.

Всъщност изпускането на предимство в резултата е водещият сюжет в сезона на тима дотук, като напоследък същото се случи и срещу Лестър и Арсенал.

Мениджърът Маурисио Почетино вече е под необичайно голямо напрежение, защото с тази игра Тотнъм няма как да надгради постигнатото през последните години.

Аржентинецът даже не може да използва новите Ло Селсо и Сесеньон заради контузии, а някои от по-опитните не показват познатата мотивация и класа.

Самият Почетино далеч не е невинен. Напоследък грешките му са доста, част от тях са сериозни и създават допълнителни проблеми, други просто карат отбора да тъпче на едно място.

В галерията може да видите петте най-сериозни грешки, които Почетино допуска от финала на Шампионската лига насам и които предопределят слабото представяне на Тотнъм в новия сезон.