Това ли е истинският Погба и къде се криеше досега? 5 извода след Сити - Юнайтед

Висшата лига предложи още едно дерби, което си заслужаваше изживяването.

Манчестър Сити искаше да прибере своята заслужена шампионска титла именно на "Етихад" срещу местния враг Манчестър Юнайтед. И всичко вървеше по план след 45 минути игра, в които Сити доминираше и водеше 2:0 с голове на Компани и Гюндоган, а третият гол висеше на косъм и единствено точен завършващ удар на Рахийм Стърлинг липсваше, за да се превърне срещата в пълно унижение за Юнайтед.

През втората част обаче футболистите на Жозе Моуриньо излязоха решени да се доказват. Конкретно какво да доказва имаше вечно одумваният Пол Погба, но с два бързи гола той обърна мача и накара съотборниците си да вярват.

Изведнъж резултатът беше станал 2:2, а Юнайтед имаше още един шанс и го използва.

Алексис Санчес записа втора асистенция в дербито, а Крис Смолинг, изиграл ужасяващо първо полувреме, заби победния гол зад зле подредената защита на Сити.

Във финалната фаза получилият почивка Де Бройне влезе да измъква "гражданите", които натиснаха и първо спасяване на Де Хеа, а после и пропуск на Стърлинг запазиха резултата 3:2 за Юнайтед.

Както коментира и Моуриньо впоследствие, титлата на Сити е неизбежна, но те просто ще трябва да почакат още малко.

Какви изводи можем да си направим за двата тима след толкова емоции в двубоя?

В галерията може да видите 5 неща, които научихме след Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед 2:3.