Готови ли сте за дерби Ливърпул - Арсенал?

Готови ли сте за дерби?

Малко след края на родното ни вечно дерби, в Англия предстои един от сблъсъците на сезона, в който Ливърпул приема Арсенал.

Двубоят е на „Анфийлд” с начален час 19:30.

„Червените” ще търсят изкупление за греховете, които натрупаха при гостуването си на шампиона Лестър в последния кръг, докато Арсенал ще се опита да изкопчи първи успех като гост от септември 2012-а.

Първият двубой между двата тима през сезона ни направи свидетели на цели седем попадения, пет от които паднаха в рамките на около 25 минути през втората част.

Последният сблъсък на „Анфийлд” също бе паметен – 3:3, с по два гола от Роберто Фирмино и Оливие Жиру, но Джо Алън спаси точката за Ливърпул тогава.

Арсен Венгер отново е изправен пред трудното решение дали да започне с Алексис Санчес напред, или този път да смени тактиката и да заложи на Оливие Жиру. Мениджърът на Арсенал ще трябва да мисли и за реванша с Байерн от Шампионската лига във вторник, където „топчиите” имат да наваксват цели четири гола.

Двата тима са разделени от само точка, въпреки че четвъртият Арсенал има мач по-малко.

Една победа сега би дала огромно самочувствие на някой от двата отбора в битката за топ 4, а имайки предвид, че за Ливърпул остана само това като цел до края на сезона, можем да очакваме силна продукция от домакините.

Прогнозите ни за дербито и за останалите мачове от 27-ия кръг във Висшата лига, в който Ман Сити ще играе цели два мача, може да видите в галерията.