Арсенал на два пъти навакса изоставане срещу Сити. Без победител в дербито

Арсенал на два пъти навакса изоставане срещу Сити. Без победител в дербито Снимка: Getty

Арсенал и Манчестър Сити завършиха наравно 2:2 в среща от 30-ия кръг на Висшата лига. Футболистите на Арсен Венгер остават на шесто място с 51 точки, а Сити е на четвърто място с 58 пункта.

Двубоят започна динамично, като атаките се редуваха и към двете врати. Рахим Стърлинг бе изведен от Фенандиньо сам срещу Оспина, но вратарят се справи. Секунди по-късно Дани Уелбек можеше да вкара, но топката мина встрани от вратата.

В 5-ата минута Де Бройне намери Лерой Сане, който надбяга Белерин, финтира Оспина и прати топката в мрежата.

Няколко минути след това хубав удар на Де Бройне срещна гредата, а при добавката изстрел на Давид Силва бе спасен от Оспина.

Арсенал отговори в 21-ата минута, когато Месут Йозил се озова на добра позиция, но ударът му беше много слаб.

Четири минути преди края на полувремето Тио Уолкът се измъкна от засадата след пас на Мустафи и успя да изравни.

Две минути бяха нужни на Манчестър Сити, за да излезе отново напред в резултата. Серхио Агуеро получи топката в наказателното поле и с диагонален удар простреля Оспина.

След почивката срещата продължи да бъде динамична. В 52-ата минута Агуеро пропусна да вкара нов гол. След центиране на Хесус Навас аржентинецът стреля с глава, но не уцели вратата.

В ответната атаката Арсенал изравни чрез Шкодран Мустафи, който с глава засече центриране от корнер на Йозил.

До края на мача и двата отбора играха предпазливо. Все пак нови възможности за гол се откриха пред Агуеро, но Оспина показа класа.

Резервите за Арсенал Оливие Жиру и Алекс Иуоби можеха да променят равенството, но не успяха да преодолеят Кабайеро.