Челси започна 2020-а с издънка

Челси започна 2020-а с издънка Снимка: Getty Images

Челси започна 2020 година с равенство 1:1 като гост на Брайтън, след като допусна изравнителен гол шест минути преди края на редовното време.

Сесар Аспиликуета откри резултата рано, още в десетата минута. Маунт центрира от корнер, Ейбрахам стреля, ударът му бе блокиран на голлинията, но там капитанът я довкара.

Домакините имаха няколко добри възможности за изравняване, но добри намеси на Кепа спираха гола до 84-тата. Тогава Алиреза Яханбакш най-накрая проби стража на Челси и направи 1:1.

Малко по-късно Калъм Хъдсън-Одой, който се появи на мястото на Кристиан Пулишич през втората част, пропусна изгодно положение да донесе победата на Челси, стреляйки над вратата.

Равенството оставя „сините“ на четвъртото място с 36 точки, а Брайтън има 24 в средата на таблицата.