ПСЖ на върха след драма в Марсилия - 3:2

Уникална хореография даде старт на голямото дерби във Франция.

Пари Сен Жермен удари Марсилия с 3:2 във френското дерби като гост и се върна на върха.

Столичани спечелиха, след като два пъти догонваха в резултата - Андре Пиер Жиняк вкарваше за 1:0 и 2:1 в полза на марсилци, но с голове на Блез Матуиди и Маркиньос гостите изравняваха.

В 51-вата минута при центриране Жереми Морел от домакините си вкара автогол, притиснат от Златан Ибрахимович и донесе успеха на ПСЖ.

Зрелищна хореография и на четирите трибуни на "Велодром" озари началото на мача, а лудата публика не спря да подкрепя Марсилия. Двубоят беляза и рекордната за сезона посещаемост във Франция - 65 146 зрители.

Проблем за лидера обаче са травмите на Давид Луис и Тиаго Мота, които може да пропуснат дори и първия четвъртфинал в Шампионската лига срещу Барселона след 9 дни.

ПСЖ води с 62 точки, Лион има 61, а Марсилия е с 59. Монако на Димитър Бербатов има 54, но и мач по-малко.