Арсенал даде старт на Висшата лига с успех в лондонско дерби

Арсенал даде старт на Висшата лига с успех в лондонско дерби Снимка: Getty Images

Арсенал постави началото на новия сезон във Висшата лига с победа с 2:0 в лондонския сблъсък срещу Кристъл Палас.

Играчите на Микел Артета обнадеждиха привържениците си със своето представяне, особено в първите минути, когато показаха агресивен и комбинативен футбол.

Началният натиск доведе до няколко положения пред вратата на домакините и до гол на Габриел Мартинели с глава в 20-ата минута.

После Палас изравни играта и на свой ред създаде опасности, но не се възползва заради спасявания на вратаря Рамсдейл.

Двубоят беше решен в 85-ата минута, когато Марк Гуеи си отбеляза автогол с глава и подсигури успешното начало на кампанията за "артилеристите".