Арсенал наказа пропуските на Вила и си тръгна с 3 т. от Бирмингам

Арсенал наказа пропуските на Вила и си тръгна с 3 т. от Бирмингам Снимка: Getty Images

Арсенал взе ценна победа с 2:0 в тежкото гостуване на Астън Вила от втория кръг на Премиър лийг.

Играчите на Микел Артета се възползваха от пропуските на съперника и с две попадения през втората част грабнаха трите точки в двубоя.

Оли Уоткинс направи два шокиращи пропуска за домакините при 0:0, а вратарят на Арсенал Давид Рая стана герой с уникално двойно спасяване срещу нападателя.

В 67-ата минута резервата Леандро Тросар се възползва от гаф в защитата на Вила при едно центриране на Букайо Сака и откри резултата.

10 минути по-късно отново Сака подаде, а Томас Партей отправи коварен удар от дистанция в близкия ъгъл на Мартинес и покачи на 2:0.

Така "артилеристите" имат пълен актив от 6 т. след първите си два мача.

Също с 6 т. до момента са Брайтън и шампионът Манчестър Сити.