Арсенал се сгромоляса срещу легендата Виейра и отстъпи четвъртото място

Арсенал се сгромоляса срещу легендата Виейра и отстъпи четвъртото място Снимка: Getty Images

Арсенал отстъпи четвъртото място в Премиър лийг след тежка загуба с 0:3 в лондонския сблъсък срещу Кристъл Палас.

На "Селхърст Парк" домакините, водени от легендата на Арсенал Патрик Виейра, взеха убедителна победа и нанесоха удар по шансовете на "топчиите" за топ 4.

Жан-Филип Матета откри в 16-ата минута с глава, след като защитата на Арсенал не се справи при статично положение.

Малко по-късно "артилеристите" отново увиснаха в отбрана и Джордан Аю удвои.

Играчите на Микел Артета опитаха да започнат по-агресивно второто полувреме, но не успяха да се върнат в мача.

15 минути преди края Уилфред Заха си спечели дузпа и сам я реализира за 3:0, а после гредата лиши Еди Нкетия от почетен гол за гостите.

Поне временно Арсенал отстъпи четвъртото място на Тотнъм.

Двата тима са с по 54 т., но Спърс са с по-добра голова разлика.

Все пак "топчиите" все още са в по-добра позиция, тъй като имат един изигран мач по-малко.