Бензема се сбогува по подобаващ начин с "Бернабеу", Реал завърши втори

Бензема се сбогува по подобаващ начин с "Бернабеу", Реал завърши втори Снимка: Getty Images

Карим Бензема отбеляза важен гол в последния си мач с екипа на Реал Мадрид, а тимът завърши 1:1 срещу Атлетик Билбао на "Сантяго Бернабеу".

Капитанът, който ще напусне Реал след 14 години в клуба, вкара изравнителното попадение от дузпа и то се оказа достатъчно, за да запазят "кралете" второто място в крайното класиране.

Ойхан Сансет беше открил за Атлетик малко след началото на второто полувреме, а още преди почивката Тибо Куртоа беше спасил дузпа на Микел Весга.

По същото време Атлетико Мадрид играеше с Виляреал и до последно водеше в резултата, което щеше да го изкачи на втората позиция.

Изравнителен гол на "жълтата подводница" в добавеното време донесе крайното 2:2 и така Атлетико завърши на точка зад Реал.

За Бензема срещата от последния кръг на Ла Лига беше под номер 648 с фланелката на "Белия балет".

Клубът вече потвърди, че носителят на "Златната топка" си тръгва, а очакванията са той да подпише със саудитския Ал Итихад.