Челси не прости на 9 от Тотнъм и нанесе първа загуба на съперника в кърваво дерби Снимка: Getty Images

Челси удари Тотнъм с 4:1 на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" в изключително драматично лондонско дерби от 11-тия кръг на Висшата лига.

През цялото време двата тима се бяха вкопчили в ожесточена битка и двубоят изобилстваше от емоции, спорни ситуации и намеси на ВАР.

От 55-ата минута домакините играха с двама по-малко и в крайна сметка логично загубиха, макар че положиха огромни усилия и запазиха честта си.

"Сините" пък стигнаха до обрата с хеттрик на Николас Джаксън, а в сблъсъка имаше цели пет отменени гола.

Тотнъм откри още в 6-ата минута чрез Деян Кулушевски след рикошет в Колуил. По-нататък обаче срещата се развиваше все по-зле за Спърс.

Гол на Хюн-Мин Сон беше отменен заради засада, на другата врата пък попадение на Рахийм Стърлинг също не беше зачетено заради игра с ръка на английския национал.

Мойсес Кайседо изравни с хубав удар, но и тук ВАР се намеси и видя засада. Системата за видеоповторения обаче разгледа друг момент от атаката, при който Кристиан Ромеро беше направил остро влизане в пеналта.

Макар че защитникът беше избил топката преди да се вреже в крака на Енцо Фернандес, решението беше дузпа и червен картон.

Коул Палмър изравни от бялата точка, а Тотнъм трябваше да се справя с 10 души.

Допълнителни нещастия се изсипаха върху Анге Постекоглу, когато в края на първото полувреме се контузиха основните му играчи Мики ван де Вен и Джеймс Мадисън, които трябваше да бъдат заменени.

10 минути след почивката пък Дестини Удоджи получи втори жълт картон и домакините останаха с двама по-малко.

Челси не успяваше да се възползва от численото си предимство, а Марк Кукурея изпусна чисто положение сам срещу вратаря.

В 75-ата минута все пак логичното се случи, Стърлинг се откъсна зад защитата и от десния фланг пусна към Николас Джаксън, който на празна врата отбеляза за 2:1.

Само три минути по-късно Ерик Дайър си мислеше, че е изравнил с прекрасен удар от въздуха. И този гол обаче не беше зачетен заради засада, потвърдена от поредна напрегната проверка във ВАР стаята.

"Шпорите" не се предадоха и Родриго Бентанкур направи пропуск след ново статично положение, а удар на Сон беше спасен от Санчес.

В 94-тата минута Челси най-сетне приключи интригата с втори гол на Джаксън след още едно подаване отдясно.

Тотнъм свали гарда и допусна още едно попадение, с което сенегалският национал оформи хеттрика си.

Накрая Спърс бяха аплодирани възторжено от феновете си, въпреки тежкия краен резултат, но те изпуснаха първото място в класирането.

Първата им загуба през сезона ги остави на втората позиция с 26 т., на точка зад лидера Манчестър Сити.