Челси се вдигна след почивката и стигна до нов успех

Челси се вдигна след почивката и стигна до нов успех Снимка: Getty Images

Челси даде нови признаци, че излиза от кризата и надделя с 3:1 над Кристъл Палас в 24-тия кръг на Висшата лига.

След слабо първо полувреме "сините" направиха обрат след почивката, а развръзката дойде в добавеното време.

В началото Челси изпитваше трудности в атака и при изнасянето на топката, а на почивката изоставаше в резултата.

Джеферсон Лерма вкара красив гол за Палас с далечен удар и така добрата игра на домакините беше възнаградена.

Секунди след началото на второто полувреме обаче Конър Галахър изравни след центриране на Мало Густо отдясно.

Това направи мача доста динамичен, но никой от двата тима не успяваше да поведе отново.

В 91-вата минута Челси организира бърза атака, Коул Палмър се измъкна отдясно и пусна към Галахър, който се превърна в герой с втория си гол.

Три минути по-късно се стигна до нова контраатака и този път Палмър намери Енцо Фернандес, а аржентинецът хладнокръвно завърши за 3:1.

Отборът на Маурисио Почетино остава едва на десетото място в класирането, но вече е само на 2 т. от седмия Нюкасъл.