Чудовищен Холанд напомни защо Сити остава фаворит за титлата

Чудовищен Холанд напомни защо Сити остава фаворит за титлата Снимка: Getty Images

Ерлинг Холанд наниза 4 гола, а Манчестър Сити разгроми Уулвърхемптън с 5:1 на "Етихад".

Домакините се нуждаеха от задължителна победа и успяха отново да се доближат само на точка от лидера в класирането Арсенал. Всичко остава в ръцете на "гражданите", тъй като те имат и мач по-малко.

Шоуто на Холанд започна с гол от дузпа в 12-тата минута и продължи с второ попадение в 35-ата.

Още до почивката норвежецът вече имаше хеттрик на сметката си.

Хий-Чан Хуан отбеляза почетния гол за Уулвс, но минута по-късно Холанд вкара за четвърти път, а към края се разписа и Хулиан Алварес.

Така Сити направи нов клубен рекорд за най-дълга серия без загуба като домакин - тя продължава вече 43 мача.

Идната събота шампионите гостуват на Фулъм, а на следващия ден е дербито между Манчестър Юнайтед и Арсенал.