Холанд и резервният вратар засилиха Сити към големия рекорд

Холанд и резервният вратар засилиха Сити към големия рекорд Снимка: Getty Images

Манчестър Сити докосва безпрецедентната четвърта поредна титла в Премиър лийг след успех с 2:0 при гостуването на Тотнъм.

Два гола на Ерлинг Холанд донесоха безценната победа на "гражданите", които могат да благодарят и на двамата си вратари Едерсон и Стефан Ортега за няколко ключови спасявания в двубоя.

Кръг преди края Сити е начело в таблицата с 2 т. пред втория Арсенал и в неделя трябва просто да победи Уест Хем у дома, за да стане отново шампион.

"Артилеристите" все пак запазват теоретични шансове и на свой ред ще гонят победа при домакинството на Евертън.

През първото полувреме тази вечер вратарите на двата отбора направиха по едно страхотно спасяване, но като цяло положенията не бяха много.

Втората част започна с намеса на Викарио, а после и Едерсон трябваше да действа решително срещу Хюн-Мин Сон.

В 51-вата минута златната комбинация между Кевин Де Бройне и Холанд сработи - белгиецът центрира прострелно отдясно и норвежецът просто подложи крак пред опразнената врата за 1:0.

После се стигна до тежък удар в главата на Едерсон от страна на Ромеро, довел в крайна сметка до смяната на вратаря.

Резервният страж Стефан Ортега бързо трябваше да се намесва, а в 80-ата минута направи и изключително важно спасяване срещу Кулушевски.

В 86-ата минута дойде златният шанса за Спърс. Аканджи сгреши и загуби топката, а Сон се оказа напълно сам срещу Ортега, но вратарят протегна крак и отрази удара на корееца.

Тотнъм скоро беше наказан за пропуска и в 90-ата минута Джереми Доку си спечели дузпа, след като беше спънат от Поро.

Холанд уверено я реализира и това беше 27-ият му шампионатен гол за сезона.

За втора поредна година той ще вземе голмайсторския приз в английския елит.

Тотнъм пък окончателно загуби шансовете си да измести Астън Вила от топ 4 и да се класира за Шампионската лига.