Интер отнесе несъстоятелния Милан и грабна Суперкупата

Интер отнесе несъстоятелния Милан и грабна Суперкупата Снимка: Getty Images

Интер вдигна Суперкупата на Италия след категорична победа с 3:0 над Милан на стадион "Крал Фахд" в Рияд.

Носителят на националната купа нямаше проблеми срещу шампиона на Серия "А" и доказа, че в последните седмици двата тима са в коренно различно състояние.

Интер бързо демонстрира превъзходството си в мача и в 10-ата минута Федерико Димарко откри след много добра атака и пас отдясно на Барела.

Последва пропуск на Рафаел Леао след спасяване на Онана, а в 21-вата минута Един Джеко финтира Тонали и покачи на 2:0.

"Нерадзурите" продължиха да създават положения и предизвикаха две намеси от страна на Татарушану преди края на полувремето.

След почивката Милан не показа достатъчно класа при атаките си, за да обърне мача. Тимът на Симоне Индзаги пък дочака момента за трети гол и той дойде в 77-ата минута.

Лаутаро Мартинес преодоля Фикайо Томори и отбеляза последното попадение в мача.

За Интер това е втора поредна Суперкупа на страната и общо седма, с което беше изравнено постижението именно на Милан.