Изумителен Кавани измъкна Юнайтед срещу "светците"

Изумителен Кавани измъкна Юнайтед срещу "светците" Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед навакса два гола изоставане, за да си тръгне с трите точки при гостуването си на Саутхемптън в мач от 10-ия кръг на Висшата лига. Попаденията за 2:2 и крайното 3:2 за "дяволите" отбеляза влезлият като резерва в началото на второто полувреме ветеран Единсон Кавани.

Уругваецът се отличи и с асистенция и измъкна тима си от невероятно трудната ситуация.

"Светците" се оттеглиха на почивка с две попадения аванс. След ъглов удар в 23-тата минута Уорд-Праус центрира към близката греда, а Беднарек с глава отклони топката към мрежата.

Попадението вдъхна увереност на "светците", които заиграха по-силно. Уокър-Питърс бе близо до това да удвои аванса им с малко късмет. Негов удар бе отклонен и се удари в гредата.

В 33-тата минута Дженепо бе повален от Фред на границата на наказателното поле. Специалистът по изпълнения на фаулове Джеймс Уорд-Праус с великолепен удар направи резултата 2:0. Защитата на "червените дяволи" продължаваше да има проблеми и малко по-късно Де Хеа трябваше да отразява удар на Дженепо.

"Червените дяволи" създаваха положения, но липсваше точният завършващ удар. Тогава се намеси за пореден път Бруно Фернандеш. Португалецът се разписа в 59-ата минута и върна гостите в мача.

Попадението сякаш събуди Саутхемптън и последва добър период за домакините с няколко опасни ситуации пред Хендерсън, влязъл на почивката на мястото на Де Хеа. Юнайтед обаче стигна до изравняване. След ъглов удар Фернандеш стреля от границата на наказателното поле, а Кавани отклони топката към мрежата четвърт час преди края на редовното време.

Но това не бе всичко от него. В допълнителното време Кавани вкара втория си гол след асистенция на Рашфорд и Юнайтед си тръгна с победата от Южния бряг.