Лукаку закръгли 300 гола, ВАР помогна на Интер да оглави таблицата

Лукаку закръгли 300 гола, ВАР помогна на Интер да оглави таблицата Снимка: Getty Images

Интер взе много важна победа с 2:0 на "Джузепе Меаца" в дербито срещу Лацио и поведе еднолично класирането в Серия "А".

Два гола и асистенция на звездата Ромелу Лукаку донесоха победата, с която "нерадзурите" се възползваха от загубите на конкурентите си за титлата Милан и Ювентус и събраха 50 т. на върха.

Милан е втори с 49, следван от Рома с 43 и Ювентус с 42 и мач по-малко.

С попаденията си днес Лукаку закръгли общо 300 гола на клубно и национално ниво, а и в двете ситуации ВАР помогна на Интер.

Първо системата се намеси, за да бъде отсъдена дузпа за Интер за нарушение срещу Лаутаро Мартинес. Лукаку откри резултата от бялата точка.

Към края на полувремето рикошет изведе Ромелу зад защитата и той веднага стреля за 2:0. Първоначално флагът за засада беше вдигнат, но ВАР видя, че нападателят е бил покрит при отиграването на Брозович и призна попадението.

В 61-вата минута късметът се усмихна и на Лацио. Милинкович-Савич стреля от фаул, топката се отби в съотборника му Ескаланте и подведе Ханданович за 1:2.

Само три минути по-късно обаче, мълниеносна контраатака позволи на Лукаку да пробие и да подаде на Лаутаро, който на празна врата покачи на 3:1.

В следващия кръг другата неделя предстои голямото дерби между претендентите за титлата Интер и Милан.