Милан изригна и разгроми бъдещия шампион

Милан изригна и разгроми бъдещия шампион Снимка: Getty Images

Почти сигурният бъдещ шампион на Италия Наполи се сгромоляса и загуби с 0:4 от Милан на свой терен в 28-ия кръг на Серия "А".

"Росонерите" нанесоха на Наполи най-голямата им загуба през този сезон след два гола на Рафаел Леао и по един на Брахим Диас и Алексис Салемакерс.

Леао откри в 17-ата минута след класна асистенция на Диас.

Самият Брахим Диас удвои малко по-късно след рикошет в Мин-Жае.

Рафаел Леао отбеляза втория си гол в 59-ата минута, а после се разписа и резервата Салемакерс.

Резултатът най-вероятно ще повлияе най-малкото в психологически план преди сблъсъците между тези два отбора на четвъртфиналите в Шампионската лига.

Въпреки поражението, Наполи продължава убедително да води в класирането със 71 т. пред Лацио с 55 и Милан с 51.