Милан задълбочи кризата в лагера на шампиона

Милан задълбочи кризата в лагера на шампиона Снимка: Getty Images

Милан грабна победа с 1:0 в дербито срещу шампиона Наполи от 24-тия кръг на Серия "А".

Домакините вкараха още при първото си положение и то дойде в 25-ата минута, когато Тео Ернандес беше изведен от Леао и стреля покрай вратаря за 1:0.

Последваха още опасности пред вратата на Наполи, но Милан не успя да успокои мача с втори гол.

Опитите на неаполитанците да отговорят оставаха ялови чак до 89-ата минута, когато Шимич за малко да си отбележи автогол, но гредата го спаси.

Това беше и голямата възможност на Наполи да измъкне поне точка, но отборът записа поредния си провал през сезона и остава едва девети в класирането, на 7 т. от топ 4.

Милан е стабилно на третата позиция и вече е само на точка от втория Ювентус, както и на 8 зад лидера Интер.