Наполи удържа Интер, задава се голям финал за Купата

Голът на Дрис Мертенс в края на първата част беше достатъчен да класира Наполи на финал Снимка: Getty Images

Наполи се класира на финала за Купата на Италия след 1:1 с Интер на свой терен в полуфиналния реванш.

С общ резултат 2:1 от двата мача, играчите на Дженаро Гатузо отстраниха съперника и ще играят срещу Ювентус в големия финал на 17 юни в Рим.

Тази вечер срещата започна идеално за "нерадзурите", които още в 3-ата минута изравниха общия резултат - Кристиан Ериксен се разписа направо от корнер.

В 41-ата минута обаче при бърза атака на Наполи Дрис Мертенс беше изведен на чиста позиция и не сбърка за 1:1.

След почивката Лоренцо Инсиние изпусна да направи пълен обрат за домакините, но после дойде ред на Интер да пропуска да реши сблъсъка.

Давид Оспина спаси изстрел от фаул на Ериксен, после отново се намеси срещу датчанина, а десетина минути преди края Виктор Моузес също пропусна.