Немощен Ливърпул не успя да вкара на Палас

Няколко дни след фиаското в Шампионската лига и 2:5 срещу Реал Мадрид на "Анфийлд" страданията на Ливърпул продължиха и във Висшата лига - 0:0 като гост на Кристъл Палас. "Червените" изиграха поредния си безличен мач и равенството в Лондон беше закономерно.

"Орлите" нямаха победа от началото на годината в осемте си мача, които изиграха през 2023-та, а Ливърпул, който започна сезона като един от основните фаворити за титлата, не успя да ги преодолее на техния "Селхърст парк".

В средата на първото полувреме мърсисайдци успяха да натиснат домакините и Жота засече една топка на далечната греда, но ъгълът бе малък и кълбото рикошира в страничния стълб.

В края на първата част рамката на вратата спря и Палас. Шлуп отне на Александър-Арнолд и центрира ниско към Матета, който засече, но ударът му срещна напречната греда.

В началото на втората част хубав удар и на Салах се отби от рамката, а до края гол така и битката на Ливърпул за топ 4 ще е много тежка.